O PROJEKTU

interreg_Rakousko_Ceska_Republika_RGB
flag_yellow_low

                                           EVROPSKÁ UNIE

Náš projekt Česko-rakouský maraton – běžecká slavnost na Pálavě a Dolním Rakousku, která se uskuteční dne 29.5. 2021, je financována z prostředků Evropské unie a to konkrétně z fondu Evropského fondu pro regionální rozvoj. Zvyšující se popularita běhání je jedním z nejúžasnějších fenoménů 21. století. Každý den se někde na světě běží nějaký maraton nebo alespoň půlmaraton. V ČR se běžecké závody počítají řádově na stovky, počet běžců na stovky tisíc. U našich rakouských sousedů je tomu podobně a nic nenasvědčuje tomu, že by tato čísla neměla dále růst. Lidé chtějí být spolu a chtějí se hýbat.

Projekt Česko-rakouský maraton reaguje na velký zájem jednotlivců o účast na běžeckých akcích. Cílem projektu je nabídnout skvělý sportovní zážitek a zároveň připomenout minulost tím, že trasa povede místy, kudy Češi před několika desítkami let utíkali za svobodou do Rakouska. Položit základ nové tradice v pohraničí, přispět k prohloubení spolupráce mezi Jihomoravským krajem a Dolními Rakousy, mezi městem Mikulov a příhraničními rakouskými obcemi.

Chceme podporovat dobré sousedské vztahy, turistický ruch v regionu a zdravý životní styl.

Ambice projektu je dlouhodobá. Chceme vytvořit tradici, která v jeden den každý rok propojí závodníky, fanoušky, širokou veřejnost a politické představitele s čistou krajinou Pálavy a Dolního Rakouska a připomene tak společnou minulost a historii.